Jsme posedlí HI-TECH

Permanentně pro Vás hledáme, objevujeme a využíváme to nejlepší

Svalová elektrostimulace (EMS)

CompexKdyž jsme před 12ti lety začali používat svalovou elektrostimulaci COMPEX jako regenerační a posilovací nástroj sklidili jsme od trenérů, fyzioterapeutů a žurnalistů pouze řadu nechápavých úsměvů. Od té doby se však hodně změnilo. Elektrostimulace si našla svoje pevné místo nejen pro urychlení regenerace, ale i odstraňování bolesti, disbalancí, atrofií. COMPEX se stal nepostradatelným pomocníkem tisíců aktivních sportovců, cestuje v zavazadlech mnohých amatérů i profesionálů. EMS se uplatní při nabírání síly a svalové hmoty, urychluje regeneraci, hojí poškozené tkáně, tiší bolest, odstraňuje křeče, okysličuje krevní řečiště, odplavuje metabolity a zvládne i „obyčejnou“ pohodovou masáž.

 

Stimulace dýchacího aparátu

PowerBreathe Jedna z nejúčinnějších metod jak získat dechovou rezervu při maximálním výkonu je posílení dýchacího aparátu. S PowerBreathe stačí 5 minut denně a odolnost dýchacích svalů naroste typicky o 30 - 50%. Již po měsíci tréninku máte možnost poslat do svých plic kyslík rychlostí více než 10 litrů za sekundu a rovněž pracovní kapacita plic se výrazně zvyšuje, mnohdy až o celý jeden litr. Tyhle hodnoty zaručují slušnou dechovou rezervu i v těch nejvypjatějších chvílích. Když jsme s tím před 10ti lety začali, jako jedni z prvních si na našem eshopu objednali PowerBreathe Peťo Sagan s bráchou Jurajem a ještě dříve si nás na výstavě našel Zdeněk Štybar. Výčet všech cyklistických, běžeckých, atletických, hokejových, fotbalových a lyžařských osobností které si PowerBreathe za tu dobu u nás pořídily by dal na samostatný článek. Není se čemu divit, není lépe investovaných 5 minut.

Běžecký Wattmetr STRYD

Cyklistickým měřičům wattového výkonu trvalo bezmála čtvrtstoletí, než dobyly svět. Když jsme v roce 2016 objevili a otestovali STRYD, první wattmetr pro běžce, zažili jsme podobné vzrušení jako před lety. Věděli jsme že to bude chvíli trvat, než ho běžecká komunita přijme, ale přesnost a účinnost wattového předpisu pro běžce v terénu je natolik přesvědčivá, že jednoduše nelze odolat. I přes svůj nepřímý model měření výkonu, založený na matematickém modelování a čidlech, umí STRYD v reálném čase určit wattový výkon běžce s přesností na jednotky wattu a poskytuje i další skvělé, čistě běžecké metriky, které doposud neměly možnost spatřit světlo světa. Účinnost odrazu, objektivní tréninkové zatížení, neefektivně vynaložený výkon a mnohé další ukazatele pomáhají významně vylepšit efektivitu pohybu běžce. Podobně jako wattmetr v cyklistice odstartoval STRYD podobnou revoluci i v běhání.

VIRTUÁLNÍ REALITA

Trénink v domácích podmínkách dospěl. Už se zdaleka nejedná o nevítanou domácí torturu, ale skvělou možnost jak si věci užít a také způsob jak doručit instantní tréninkový předpis a závodní či vyhlídkovou trasu doslova až do Vašeho obývacího pokoje. Je nám nesmírným potěšením, že jako jediní v čechách Vám můžeme představit TACX Magnum, domácí tréninkové centrum nové generace. Ostatně kde jinde než v PERFlabs, tréninkovém centru nové generace by měl být Magnum dostupný. A k čemu že ho používáme? Třeba při plnohodnotné analýze Vašeho záběru do pedálů. Ostatně přijďte si Magnum otestovat na vlastní kůži do SPEEDweaponry - centra zvyšování sportovní výkonnosti.